Chciałoby się powiedzieć: „Ach co to był za dzień”. Od tygodnia z obawami przeglądaliśmy wszelkie możliwe portale meteorologiczne, a pomimo niekorzystnych prognoz pogoda dopisała. Dzięki temu wszystko się udało i mogliśmy wspólnie bawić się na festynie rodzinnym -”Familly Fun Day” będącym ostatnim wydarzeniem organizowanym przez Gorey.pl w trakcie festiwalu Polska Eire 2017. Tak samo jak rok temu mnóstwo osób pojawiło się w parku miejskim, a szczególną popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane dla najmłodszych dzieci.

Młodzież mogła wziąć udział w projekcie, który realizowaliśmy wspólnie z Gorey Youth Needs Group (Podziękowania dla Mandi Gregan) czyli festiwalowym graffitti (zamieścimy o tym osobny post).

Natomiast największym zainteresowaniem wśród dorosłych cieszyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

W czasie festynu można było skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych, gdzie nie zabrakło naszych festiwalowych sponsorów „A Taste of Poland” oraz „The Kitchen”. Można było odwiedzić również stoisko “O’Leary Financial Management“, gdzie oprócz informacji o ubezpieczeniach i kredytach mieszkaniowych, był rownież przygotowany dla Państwa konkurs z nagrodami.

Bogata była również oferta stoisk, które wzięły odział w festynowym jarmarku.

Ciekawość wzbudził Fiat 125 p, utrzymany w fantastycznym stanie ,bez przeróbek. Jednym słowem oryginał. Dodatkowo w kolorze czerwonym z białymi felgami. Dziękujemy bardzo Antoniemu Kieres za to, że do nas przyjechał i zaprezentował swój jakże unikalny samochód.

Kulminacyjnym punktem dnia był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy drużynami Gorey.pl i Gorey Celtic. Po emocjonującym meczu zwyciężyła nasza drużyna 3:2 rewanżując się tym samym za porażkę z przed roku. Puchar wręczył przedstawiciel Ambasady Rp w Dublinie, pan Bartosz Karpiński.

Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić z nami to niedzielne popołudnie.

Dziękujemy Kasi Kotlarskiej i Josephowi Dixon za udostępnienie zdjęć.