Festiwal Polska Eire 2017 oraz jego oficjalne otwarcie, które w tym roku odbędzie sie w Gorey, zblizają sie wielkimi krokami. Jest to bardzo pracowity okres dla czlonków naszego stowarzyszenia, oraz innych osób zaangażowanych w festiwalowe przygotowania. Dziś rozpoczęło sie ustawianie wystaw “MIKOŁAJ ANDRZEJ KALINA-SWIEŻO POMALOWANE KIM JESTEŚMY?” w Bibliotece Miejskiej i w budynku Market House. Nad wszystkim czuwa autor prac pan Andrzej Kalina, który od niedzieli przebywa w Gorey.

Również dzisiaj, podobnie jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Mc Cauleys Pharmacy mieliśmy okazje udekorować okno wystawowe,tak by stało się elementem promującym festiwal.W tym roku tematem przewodnim wystroju okna są rękodzieła stworzone przez polaków mieszkających w Gorey i okolicy.

Kolejnym akcentem zapowiadającym nadchodzący festiwal są znaki informacyjne, które zamontowaliśmy przy drogach wjazdowych do miasta (Gorey) i za które chcielibyśmy serdecznie podziękować drukarni Kinsella Sign and Print Manufacturers.