Z Katowic do Gorey czyli ok 2300km pomocy! Pasjonaci z wielkim sercem dojechali do Gorey we wtorek 2ego lipca. Polskie Stowarzyszenie Kulturalne Gorey.pl / Gorey.pl – Polish Cultural Association kilka miesięcy temu zostało partnerem jednej z drużyn Złombolowej Rodziny- C.H. Robinson Teresin Team, która na specjalne zaproszenie stowarzyszenia wraz z zaprzyjaźnionymi załogami Bondar Team oraz Braćmi Michlewskimi przyjechała do Gorey w przeddzień oficjalnego finału, aby podzielić się wrażeniami z podróży. Cała akcja Złombol ma na celu zebranie pieniędzy dla dzieci mieszkających w 526 domach dziecka w Polsce. Gościliśmy również ekipę Przecinaki Złombol Team, która dotarła do Dublina samolotem po tym jak ich Łada Samara uległa fatalnej awarii ok 200km po starcie. Każdego roku liczba uczestników rajdu jest inna.

W tym roku prawie 450 ekip Złombolowców w samochodach konstrukcyjnie związanych z epoką zimnej wojny już po raz 13 przejechało Europę, żeby zebrać ponad 1 milion złotych!  Gorey.pl – Polish Cultural Association podczas wydarzeń organizowanych w Gorey zebrało na akcję Złombol prawie 400 euro. C.H.Robinson Teresin Team wjechała do Gorey leciwym ale nadzwyczaj urokliwym, żółtym Lublinem w obstawie lokalnych polskich motocyklistów. Na ulicy przywitały ich oklaski sporej grupy mieszkańców naszego miasta.

Po oficjalnym przywitaniu przez zaprzyjaźnionego Leprechauna wszyscy przenieśli się do pubu Loch Garman Arms, gdzie Złombolowcy opowiedzieli o swoich przygodach podczas podróży oraz o tym dlaczego każdego roku zamiast wygrzewać się na egzotycznych plażach spędzają swój jedyny w roku urlop w starych samochodach.  W późniejszej części wieczoru przedstawiciel C.H Robinson Team Michał Odolczyk wraz z  Markiem Czernyhowskim z Gorey dali koncert na dwie gitary na żywo!  Wszystkim uczestnikom składamy ogromne wyrazy uznania i podziwu za ich determinację oraz chęć pomocy dzieciom.

Zdjęcia  dzięki uprzejmości Kasia Kotlarska K.K Photography, Michał Odolczyk