Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na zaproszenie stowarzyszenia Gorey.pl gościem i gwiazdą tegorocznego festiwalu PolskaEire – edycja w Gorey, będzie znany i popularny aktor Robert Więckiewicz. Jest uznawany obecnie za jednego z najlepszych polskich aktorów. Dwukrotny laureat nagrody za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i czterokrotny – Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł.
Jego bardzo głośne role to Leopold Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland “W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu “Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Z pewnością pamiętamy też role “Cumy” w “Vinci” Juliusza Machulskiego oraz niezapomnianą kreację gangstera “Blachy” w “Świadku Koronnym”.
PolskaÉire Festival jest ogólnokrajowym corocznym świętowaniem przyjaźni polsko-irlandzkiej.
Celem festiwalu jest dalsze wzmocnienie wzajemnych relacji między środowiskami polskimi i irlandzkimi poprzez organizowanie różnych kulturalnych, sportowych, biznesowych, akademickich i społecznych wydarzeń.Jest on współorganizowany corocznie przez różnych partnerów krajowych i lokalnych, zarówno osoby indywidualne i organizacje z Irlandii i z Polski.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń jakie w ramach festivalu PolskaEire zorganizuje Gorey.pl zostanie wkrótce opublikowany na naszej stronie internetowej gorey.pl Festiwal potrwa od 25 maja do 10 czerwca 2018.