Wieczór Folkowy to wydarzenie muzyczne które odbędzie się 8 czerwca w Function Room pubu The Coach House w Gorey. To powrót do korzeni, który będzie okazją do wzmacniania więzi polsko – irlandzkich poprzez muzykę, muzykę tradycyjną, muzykę folkową. Wystąpią dla nas:

Krzysztof Korthals z synem Filipem-muzycy z Gminy Puck na Kaszubach w Polsce. W swoim repertuarze panowie posiadają utwory kaszubskie oraz gawędy i ciekawostki, elementy tradycji związane z Kaszubami. Krzysztof Korthals z synem najczęściej występują w sezonie letnim dla wczasowiczów odwiedzających Ziemię Pucką, pokazują i kultywują kulturę kaszubską także podczas „Zielonych Szkół” dla dzieci. W trakcie wieczoru nie zabraknie także ludowych przyśpiewek , które są nieodłącznym elementem wielu imprez rodzinnych, wesel czy biesiad takich jak Kaszëbsczé jezora, Szła dzieweczka do laseczka czy Hej Sokoły.

Boolavogue Rebels – Padraig Sinnott  z żoną Brigid i przyjaciółmi to grupa muzyków pochodzących z Wexford, korzystają z tradycyjnych instrumentów takich jak  flet irlandzki, tin whistle (flażolet), akordeon, uilleann pipes (dudy irlandzkie) oraz bodhrán( bęben) i gitara. Występują regularnie w pubach i na festiwalach muzyki tradycyjnej, podróżowali i grali za granicą, głównie w USA .

Krąg Magicznej Białej Pieśni (powstał w  2017 roku ) to grupa osób śpiewająca tradycyjne pieśni polskie i nie tylko polskie…. w Dublinie. Magia kręgu ukryta jest w mocy pieśni białej samej w sobie, z której od pokoleń korzystali nasi przodkowie, korzystamy i my. Grupa spotyka się w każdą środę w The Cobblestone Pub w Dublinie. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę facebookową:

https://www.facebook.com/groups/216035538991499/

The Mahon School of Irish Dance została założona 38 lat temu, a nazwa szkoły jest pamiątką po ojcu Josephine, Martinie Mahonie. Wychowankowie szkoły byli wielokrotnie nagradzani w konkursach tancerzy Leinster, All Ireland, European, British i World Champion. Występowali w Disney Paris i Disney Orlando, a także byli częścią The Riverdance longest line. Celem szkoły jest nauczenie tańca irlandzkiego oraz dobra zabawa w szczęśliwym i przyjaznym rodzinnym środowisku.

8 czerwca 2019, Sobota,

Drzwi 19:30, Start 20:00

The Coach House, Function Room

1 Esmonde Street, Gorey, Co.Wexford

Wstęp Wolny,   Serdecznie Zapraszamy