Wójt Gminy Puck, Tadeusz Puszkarczuk przyjął zaproszenie od władz Gorey Municipal District i wspólnie z radnym Przemysławem Grandickim przewodniczącym gminnej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki będą gościć w Gorey. Wizyta samorządowców z gminy Puck odbędzie się od 7-10 czerwca i zbiegnie się z tegoroczną edycją Festiwalu PolskaÉire. Jednym z celów wizyty jest wymiana doświadczeń, głównie w dziedzinach edukacji i kultury, rolnictwa oraz biznesu.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznego Festiwalu PolskaÉire z inicjatywy stowarzyszenia Gorey.pl został podpisany list Intencyjny w zakresie współpracy kulturalnej pomiędzy Gorey Municipal District a Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Porozumienie to zaowocowało wymianą wystaw fotograficznych w zeszłym roku. W Gorey mieliśmy okazję gościć wystawę pana Jana Dettlaffa pt ”Moje Oblicza Kaszub” a w Gminie Puck w takcie Inauguracji Roku Kulturalnego odbył się wernisaż wystawy pt ”Mój Dom, Waszym domem” fotografa z Gorey Josepha Dixona.

Tegorocznym akcentem porozumienia będzie występ muzyków ludowych z gminy Puck, Krzysztofa Kortalsa z synem Filipem, którzy nie tylko zagrają i zaśpiewają ale także przybliżą nam kulturę i tradycję tego pięknego regionu jakim są Kaszuby. Występ odbędzie się 8 czerwca w Function Room pubu The Coach House  w trakcie ”Wieczoru Folkowego”.