Miło nam poinformować, że jednym z wydarzeń tegorocznego Festiwalu PolskaÉire w Gorey będzie wyjątkowy pokaz ”My Wonderland-Oceania” autorstwa Urszuli Kaczor. To wyjątkowy projekt łączący artystyczne kreacje i muzykę.

Urszula Kaczor to artystka, która stworzyła projekt “My Wonderland” – połączenie fotografii, kreatywnych makijaży, wideo i projektów ubrań. Autorka projektuje i szyje swoje własne ubrania, a każdego roku od 2018 roku prezentuje nową kolekcję podczas wernisażu z pokazem mody. Tym razem, jej projekt “Oceania” składa się z sześciu kreacji inspirowanych oceanami świata, przy czym do każdej prezentacji tworzona jest specjalna muzyka w formie bajki. Utwór opowiada o dziewczynie zrodzonej z magii, która pomaga mieszkańcom swojego podwodnego świata i poszukuje miłości na lądzie, jednak nie znajduje jej nawet po tym, jak zatapia cały świat pod wodą.

Pokazy mody są utrzymane w klimacie bajki, a tancerki oraz nietypowe makijaże i fryzury tworzą wspaniałe tło dla modelek. Urszula Kaczor chce zaangażować innych w swoje projekty i zainspirować ludzi do wykorzystania swojej kreatywności. Dlatego zaprasza osoby z pasją, takie jak modelki, wizażyści i fryzjerzy, aby wzięły udział w jej wydarzeniach. 

PolskaÉire Festiwal jest ogólnokrajowym corocznym świętowaniem przyjaźni polsko-irlandzkiej.

Celem festiwalu jest dalsze wzmocnienie wzajemnych relacji między środowiskami polskimi i irlandzkimi poprzez organizowanie różnych kulturalnych, sportowych, biznesowych, akademickich i społecznych wydarzeń.

 

Szczegółowy harmonogram wydarzeń jakie w ramach Festiwalu PolskaÉire zorganizuje  stowarzyszenie Gorey.pl zostanie wkrótce opublikowany w naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej gorey.pl, festiwal potrwa od 15 do 24 czerwca 2023.