Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na zaproszenie stowarzyszenia Gorey.pl gościem i gwiazdą tegorocznego Festiwalu PolskaÉire w Gorey, będzie znana i popularna aktorka Sonia Bohosiewicz. Popularność przyniosła jej wielokrotnie nagradzana rola Hanki B. w filmie Rezerwat (2007), za którą odebrała m.in. nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego oraz Orła w kategorii „odkrycie roku”. Następnie zagrała dresiarę Nataszę w filmie Wojna polsko-ruska (2009) i żonę górnika Zbyszka w filmie Laura (2010) oraz wystąpiła w serialach telewizyjnych: 39 i pół (2008–2009), Usta usta (2010–2011) i Aida (2011).

PolskaÉire Festiwal jest ogólnokrajowym corocznym świętowaniem przyjaźni polsko-irlandzkiej.

Celem festiwalu jest dalsze wzmocnienie wzajemnych relacji między środowiskami polskimi i irlandzkimi poprzez organizowanie różnych kulturalnych, sportowych, biznesowych, akademickich i społecznych wydarzeń.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń jakie w ramach Festiwalu PolskaÉire zorganizuje  stowarzyszenie Gorey.pl zostanie wkrótce opublikowany w naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej gorey.pl, festiwal potrwa od 15 do 24 czerwca 2023.