Złombolowcy czyli pasjonaci z dużym sercem, o których pisaliśmy w marcu ( https://gorey.pl/zlombol-zawita-do-irlandii-gorey-pl-partnerem-zalogi-c-h-robinson-teresin-team/  ) wyruszają w trasę już 29 czerwca. Jak do tej pory zgłosiło się ponad 360 ekip, które w autach z poprzedniej epoki będą przemierzali Europę a finał ich trasy jest przewidziany w Wicklow Mountains.

Cel jest szczytny,  pomoc dzieciakom mieszkającym w Domach Dziecka, poprzez np. pokrycie kosztów kolonii podczas których dzieciaki maja możliwość niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu zobaczyć morze lub zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza. Również poprzez zakup podstawowych sprzętów dla nich, takich jak komputery, przybory szkolne a dla samych placówek pralek, lodówek czy zmywarek. Pieniądze zebrane podczas rajdu służą również w realizacji pomysłów i marzeń dzieci.  Mamy nadzieję, że przyczyniają się również do odkrycia ich szczególnych talentów.

Jako Stowarzyszenie Gorey.pl chcemy dołączyć się do tego i pragniemy namówić Was do przyłączenia się wraz z nami do inicjatywy, która powstała już ponad dekadę temu a w tym roku będzie miała swoja 13 edycję.

Jesteśmy partnerem jednej z załóg – C.H. Robinson Teresin Team jadącej leciwym acz nadzwyczaj urokliwym żółtym Lublinem. Podczas organizowanego przez nas Festiwalu PolskaÉire 2019 w Gorey, którego szczegółowy plan możecie znaleźć pod tym linkiem (https://gorey.pl/festiwal-polskaeire-2019-gorey/), będziecie mieli możliwość wsparcia tego przedsięwzięcia. Przygotujemy puszkę, do której będziemy zbierać pieniądze w trakcie Wieczoru Folkowego jak i Pikniku Rodzinnego. Następnie zebrane pieniądze wpłacimy na konto organizatorów zbiórki.

 Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat samego rajdu, jego historii, osiągnieć i uczestników zapraszamy Was do odwiedzenia strony www.złombol.pl

Michał

 Mamy nadzieję spotkać się z Wami podczas PolskaÉire Festiwal 2019.